języki-obce 1
Wiedza

JAK SZYBKO UCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO?

Wszyscy z nas chcą posługiwać się językiem angielskim. W końcu jest to mowa, określana za globalną, a jej popularność nie maleje, a wręcz przeciwnie – rośnie. Niektórzy tłumaczą swój brak znajomości podstaw tego języka brakiem czasu. Czy można to w ten sposób warunkować? 

Nauka każdego języku wymaga od nas mnóstwo czasu. Nie możemy tego uniknąć i (przynajmniej do tej pory) nie znamy szybszej metody na jego przyswojenie. Często w sieci natykamy się na różne poradniki i porady na temat szybkiej i niezawodnej metody nauki języków obcych. Czy warto temu wierzyć i jakie są porady na szybszą naukę angielskiego? Na te wszystkie pytania odpowiemy w dalszej części. Zapraszamy do dalszego czytania! 

Czy istnieją jakieś skuteczne metody szybkiej nauki?

Oczywiście, że tak! Skutecznych metod szybkiej nauki nie brakuje, jednak nie każda działa na wszystkich. Aby znaleźć odpowiednią dla siebie należy testować i metodą prób i błędów dobierać tą korzystną dla nas. Nie dajmy się zwieźć i pamiętajmy, że nikt nie nauczy się języka obcego w kilka godzin – wszystko małymi kroczkami. W dalszej części przypomnimy Wam kilka ciekawych „tipów”, które pomogą Wam w zapamiętywaniu słówek i zasad gramatycznych. 

Otaczaj się językiem

Zapewnij sobie dostęp do języka ze wszystkich stron. Obycie się z angielskim jest dla wielu kluczem do sukcesu. Oglądaj filmy czy seriale po angielsku, czytaj angielską prasę lub książki dostosowane do Twojego poziomu, słuchaj wywiadów, podcastów czy nawet muzyki w języku angielskim – wszystkie ruchy dozwolone! Dzięki temu z pewnością zapamiętasz więcej słówek, a Twoja wymowa i rozumienie tekstów się zdecydowanie poprawi. 

Wykorzystuj nowoczesną technologię

W dzisiejszych czasach pod dostatkiem mamy różnych aplikacji czy stron internetowych ułatwiających naukę i sprawdzających naszą wiedzę. Dlaczego więc z nich nie korzystamy? Te najbardziej polecane to duolingo i memrise, w Internecie znajdziemy jednak z pewnością wiele innych opcji. Można powiedzieć – do wyboru, do koloru. Dla tych, którzy nie są przekonani do nauki przez smartfon czy komputer proponujemy tradycyjną opcję – fiszki. Efekt będzie bardzo podobny. 

Rozmowy po angielsku

Nieważne czy na zajęciach szkolnych, czy ze znajomymi, czy z rodziną – rozmawiaj po angielsku. Jeżeli usłyszysz nieznane Ci słowo czy niezrozumiałe zdanie nie wahaj się tylko pytaj! Z doświadczenia wiemy, że te sytuacje zapamiętuje się najszybciej i zostają w głowie na najdłużej. 

Karteczki ze słówkami

Ciekawą i coraz popularniejszą opcją staje się przyczepianie karteczek ze słówkami, które musimy zapamiętać na ścianach czy w miejscach, na które często zerkamy. Co więcej, początkujący często przyklejają na przedmiotach, które ich otaczają napisy ich angielskich odpowiedników. Wielu osobom pomaga to szybko zapamiętać dane słówko. Tą samą metodę stosujemy w aspektach gramatycznych. Zasady i przykładowe zdania możemy przywiesić praktycznie wszędzie. Warto sprawdzić, jak ten sposób działa na nas! 

Systematyczność

Dbaj o systematyczność! Wydaje się banalne i oklepane. W rzeczywistości jednak odgrywa to kluczową rolę w każdym procesie nauki. Ciekawą metodą jest wyznaczanie sobie godzin w ciągu dnia przeznaczonych na naukę języka angielskiego. Poprawi to Waszą koncentracje i sprawi, że będziecie zapamiętywać o wiele więcej! 

Pomagajmy sobie sami!

Jak widzimy – metod szybkiej i efektywnej nauki jest naprawdę dużo! Warto więc podejmować pewne kroki i wdrażać je w życie. Ułatwiajmy sobie naukę, a będzie ona o wiele przyjemniejsza i skuteczniejsza. Życzymy Wam wszystkim powodzenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *